مدارک  ثبت برند به نام شخص حقیقی

مدارک ثبت علامت تجاری برای شخص حقیقی، باید مرتبط با فعالیت و زمینه موردنظر و به نام شخص باشد. مدارک لازم که در زیر ذکر شده است، برای ثبت برند باید آماده و اسکن گردد.

  • کارت ملی
  • کپی شناسنامه
  • کپی مجوز فعالیت (مانند پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کارت بازرگانی یا کسب، جواز تاسیس)
  • کپی کارت بازرگانی(در صورت استفاده از حروف لاتین)

مدارک ثبت برند به نام شخص حقوقی

مجوز ها و تمام مدارک لازم ثبت برند برای شخص حقوقی، باید به نام شخص حقوقی یعنی شرکت باشد و طبقه مورد نیز در آن ذکر شود. مدارک لازم زیر باید آماده شده و اسکن شود.

  • کپی مجوز فعالیت (مانند پروانه ی بهره برداری، پروانه ی ساخت، جواز کارت بازرگانی یا کسب، جواز تاسیس)

دقت کنید در صورت عدم استفاده از حروف لاتین در تصویر علامت یا نام مورد نظر، نیازی به ارائه کارت بازرگانی نخواهد بود.
هم چنین استفاده از عنوان یا اسمی مخالف با موازین شرعی و نظم عمومی و یا فریب عموم جامعه، غیرقانونی بوده و باعث عدم تلقی آن اسم یا عنوان به عنوان نام تجاری می باشد.

استفاده مالک علامت ثبت شده برخلاف قانون و ضوابط مرتبط با آن یا اجازه استفاده از آن برای فریب مراکز عمومی و تجاری یا فریب خصوصیت مشترک کالاها یا خدمات دیگر، موجب باطل شدن علامت جمعی توسط دادگاه می شود.

مراحل ثبت برند

فرد متقاضی ثبت برند باید در ابتد، اظهارنامه علائم تجاری شرکت خود را به اداره ثبت شرکت ها تحویل نموده و از قبل، تمام مدارک گفته شده را اسکن شده آماده نماید تا براحتی در هر مرحله از فرایند ثبت برند، مدارک را بارگذاری نماید.

جهت تهیه و تنظیم اظهارنامه به دو روش زیر عمل می شود:

روش اول حضوری: متقاضی شخصاً با مراجعه به اداره ثبت علائم تجاری و ارائه درخواست کتبی، ثبت برند خود را به انجام می رساند.

روش دوم غیر حضوری: متقاضی با مراجعه به سامانه اینترنتی ثبت علائم تجاری به آدرس اینترنتی ( ssaa.ir) ثبت نام اینترنتی و اولیه ثبت برند خود را به انجام می رساند.

نکته: در هر مرحله می بایست متقاضی تمامی اطلاعات و مشخصات فرم ها را تکمیل کرده و با دریافت کد رهگیری، از روند ثبت برند خود آگاهی داشته و آن را پیگیری نماید.

در مرحله بعد، کارشناسان اداره ثبت، بخش ثبت علائم تجاری، مدارک را بررسی کرده و نتیجه را اعلام می کنند(رد یا پذیرش).

در صورت رد شدن باید متقاضی نقص مدارک را رفع نموده و مجدداً آن را ارسال یا بارگذاری نماید و در صورتی که پذیرش شده باشد از طریق پست پیشتاز دو برگ از قرارداد به آدرس متقاضی ارسال می گردد.

در این مرحله متقاضی لازم است یکی از این نسخه ها را نزد خود نگه دارد و نسخه دیگر را با مدارک خواسته شده و فیش واریزی هزینه های ثبت برند، مجدداً به آدرس مرکز اداره ثبت شرکت ها ارسال نماید تا روند اداری ثبت برند، انجام شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *