شرایط اخذ رتبه شرکت ساختمانی

اخذ رتبه شرکت ساختمانی یکی از لازمه های پیمانکاران ساختمانی است.  رتبه شرکت ساختمانی برای تمام پیمانکارانی که در زمینه ساخت بناها و ساختمان های عمومی مانند آجری و بتنی، سازه های ساختمانی، محوطه های کوچک و نظیر آن فعالیت دارند، ضروری می باشد. پیمانکاران لازم است با توجه به شرایط آیین نامه طبقه بندی و تشخیص صلاحیت پیمانکاران، با در نظر گرفتن سوابق و امکانات خود و با ارائه مدارک لازم برای دریافت رتبه شرکت ساختمانی اقدام کنند. شرایط اخذ رتبه شرکت ساختمانی دارای شرایط اختصاصی و عمومی است

شرایط اختصاصی اخذ رتبه شرکت های ساختمانی

 1. ارائه درخواست اخذ گرید ابنیه
 2. ارائه مدارک شناسایی اعضای شرکت
 3. ارائه مدارک ثبتی شامل روزنامه تاسیس، اساسنامه ، اظهارنامه ، تقاضانامه شرکت
 4. ارائه اجاره نامه یا کپی سند مالکیت
 5. ارائه کد اقتصادی شرکت
 6. کارت پایان خدمت اعضا
 7. ارائه آخرین اظهارنامه مالیاتی شرکت
 8. ارائه کپی قراردادها و مفاصا حساب آن ها

شرایط عمومی اخذ رتبه پیمانکاری برای شرکت های ساختمانی

 1. عدم ممنوعیت های مقرر شده در قانون منع مداخله نمایندگان مجلس، وزرا، کارمندان دولت در معاملات دولتی و کشوری مصوب ۲۲ دی ۱۳۳۷
 2. عدم محرومیت و محکومیت های موثر در کارهای پیمانکاری
 3. عدم ممنوعیت های مقرر شده در اصول ۴۹ و ۱۴۱ قانون اساسی
 4. عدم ممنوعیت از اعطای صلاحیت به شرح مندرج شده در بند ۲۴ و ضوابط ارزشیابی پیمانکاران
 5. پیمانکار مدارک عمومی که برای اخذ رتبه بندی پیمانکاران نیاز است، داشته باشد
 6. پیمانکار امتیاز و صلاحیت های لازم را براساس آیین نامه تشخیص صلاحیت ایمنی پیمانکاری داشته باشد

مراحل اخذ رتبه ۵ ساختمان

اگر پیمانکاری خود را دارای شرایط و توانایی های لازم برای اخذ رتبه ۵ ساختمان بداند باید درخواست خود را را برای دریافت رتبه پنج به استانداری شهری که محل ثبت شرکت است بدهد.

برای این کار باید در ابتدا به سامانه ی ساجات به آدرس اینترنتی https://sajat.mporg.ir مراجعه نمایید و با ایجاد یک حساب کاربری در این سایت اطلاعات خود را ثبت کنید. یعنی اطلاعات ثبت شرکت، مشخصات مهندسان امتیاز آور هیئت مدیره به علاوه ی مدارک تحصیلی دانشگاهی آنها و و اسناد سابقه ی بیمه شان، آدرس دقیق محل شرکت، تصاویر مربوط به مدارک شرکت، و تصاویر سند های تمام قرارداد هایی که شرکت تاکنون بسته است را باید به طور دقیق و کامل در سامانه ساجات وارد نمایید.

بعد از آنکه مدارک شما بارگذاری شد اطلاعات و مشخصات و مدارک شما توسط کارشناسان مربوطه بررسی و تایید می شود. نوبت مراجعه به معاونت فنی عمرانی در استانداری می رسد تا مراحل بعدی اخذ رتبه طی شود. در صورتی که تمام مدارک درست بارگذاری شوند و اشکالی به پرونده وارد نباشد، پیمانکار به اخذ رتبه ۵ نائل میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *